Elköltözik a HSBC a londoni Canary Wharf negyedben lévő 45 emeletes toronyházból, a bank új otthona a City of London, a brit főváros legnagyobb pénzügyi központja lehet – írja a BBC.
A KPMG globális Future of HR kutatásában felsővezetőket kérdezett arról, milyen várható nehézségekkel néz szembe a terület, és hogyan orvosolnák például a munkakultúra, a munkatársi összetétel, a motiváció területén jelentkező problémákat. A 300 megkérdezett válaszai alapján hat kulcsterületet azonosítottak.
Örökre megváltoztatta a munka világát a koronavírus Larry Fink, a BlackRock vezére szerint, a cégeknek pedig alkalmazkodniuk kell ehhez az új világhoz, számos olyan kérdést is érintve, amire eddig nem volt példa – számol be a hírről a CNBC.
Annak ellenére, hogy a home office és a rugalmas munkavégzés már hosszú távon is velünk marad, egyelőre se a bérleti díjakban, se a bérlők területigényében nem látható érdemi változás az irodapiacon. Az viszont mindenképpen szembeötlő, hogy a bérlők sokkal óvatosabbak, amiből fakadóan a döntéshozatali folyamataik is lassabbak - véli John McKie, a CA Immo magyarországi ügyvezető igazgatója. A szakember a bérlők megtartásának, és a változó ügyféligények lereagálásának nehézségeiről is beszélt a Portfolionak adott interjúban.
Mostanra egyértelművé vált, hogy működik az irodán kívüli munkavégzés, ezért látható, hogy az irodák funkciója is megváltozik. Az irodákban sokkal nagyobb hangsúlyt kap az együttműködés az egyéni munkavégzéssel szemben, és ahogy a retailben az online vásárlások terjedése miatt, úgy az irodák esetében is felértékelődik az élményszerűség szerepe. Hogy mit jelent ez a gyakorlatban, azt Mazsaroff Kata, a Horizon Development bérbeadási igazgatója a ParkSide Offices irodaház példáján keresztül mutatta be az FM & Hybrid Office 2021 konferencián.
Meddig lesz velünk a home office és milyen arányban térhetünk vissza a járvány után az irodákba? Mennyivel lesz kevesebb irodaterületre szükség? Milyen újfajta, flexibilis megoldások jelenhetnek meg az irodaszolgáltatók kínálatában? Többek között ezekre a kérdésekre adta meg a választ egy online sajtótájékoztató keretében Hubert Abt, a magyarországi alapítású New Work vezérigazgatója.
A négynapos munkahét időről időre napirendre kerül. A koronavírus megjelenése okozta gazdasági válságban világszerte több cég is bevezette a modellt ideiglenesen, megelőzendő a tömeges elbocsátásokat, illetve költségcsökkentés céljából. Van arra is példa - Magyarországon is - hogy a rövidített munkahét nem a válságkezelés eszköze, jól bevett gyakorlat, amely növeli a munkavállalók elégedettségét, produktivitását, lojalitását. Szakértő segítségével jártunk utána, vajon mi lehet az oka, hogy a modell nem terjedt el széles körben ez idáig, van-e arra kilátás, hogy ez változzon, és bemutatunk néhány jól működő magyarországi modellt is.
A magyaroknak alapvetően nem célja a gyakori munkahely váltás, ha mégis mennek, a munkahelyi közösséget sajnálják otthagyni leginkább – mondta el Marton Klaudia, a Groupama Biztosító humán erőforrás igazgatója egy friss kutatásuk kapcsán. A szakemberrel többek között arról beszélgettünk, hogyan lehet megtartani és motiválni a dolgozókat, hogyan lehet integrálni az újonnan érkezőket a cég életébe és hogy vajon a fiatal munkavállalók valóban nehezen maradnak-e meg egy munkahelyen.
A magyar munkavállalók rugalmasságra vágynak, ugyanakkor a hazai vállalatok még le vannak maradva ezen a téren. A Randstad Workmonitor első negyedéves felmérése szerint míg nemzetközi szinten már tízből négy munkavállaló dolgozik rugalmas munkarendben, nálunk csak tízből három. Pedig a dolgozók szerint a távmunka és rugalmas időbeosztás növeli a hatékonyságot, ami a vállalatok számára is egyértelmű előnyt jelent.
Nem sok választási lehetősége marad az öreg kontinensnek, hátrálnia kell.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Jól bírják a feltörekvő devizák az első Trump-döntéseket.
Jön egy támogatási program a gáztárolók feltöltésére, különben nagy baj lehet.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?